Noc Kairu - wygląd, właściwości i znaczenie
Noc Kairu - wygląd, właściwości i znaczenie

Noc Kairu - pochodzenie i wygląd

Noc Kairu to kamień syntetyczny. Powstał w Wenecji w XVII w. jako szkło awenturynowe, które występuję w 2 odmianach:

  • brązowej - jako piasek pustynii
  • ciemnoniebieskiej - czyli nocy kairu

Jedną z najważniejszych cech noc kairu jest jej wyjątkowy wygląd. Kamień ten posiada charakterystyczne, jasne drobinki, które przypominają gwiazdy na nocnym niebie. Dlatego właśnie nazywany jest nocą kairu, czyli nocnym niebem w Kairze. To właśnie te przypominające brokat drobinki sprawiają, że noc kairu jest tak wyjątkowa i ceniona przez kolekcjonerów i miłośników biżuterii. Bransoletki z kamieni naturalnych to obecnie popularny dodatek do biżuterii prezentowej. 

Noc Kairu - kamień szczęścia

Noc Kairu jest to kamień szczęściapomagający w łagodzeniu negatywnych emocji, dlatego warto mieć go przy sobie w trudnych życiowych chwilach oraz przy podejmowaniu ważnych decyzji. Aby zawsze mieć przy sobie kamień nocy kairu można wybrać bransoletkę, która będzie swego rodzaju amuletem szczęścia.

Noc Kairu - kamień ochronny

Noc kairu to również kamień ochronny, który ma chronić swojego właściciela przed negatywną energią oraz wpływem innych ludzi. Wierzy się, że pomaga również w osiąganiu celów i realizacji marzeń. Wspomaga rozwój duchowy i intelektualny.

Noc Kairu - kamień mocy

Kamień noc kairu jest uważany za kamień mocy, który ma pozytywny wpływ na nasze zdrowie psychiczne i fizyczne. Według wierzeń, noszenie go na sobie pomaga w radzeniu sobie z lękiem, stresami oraz poprawia nastrój. Pomaga w leczeniu chorób psychicznych i emocjonalnych. Pomaga w poprawie nastroju i samopoczucia. 

Jak dbać o Noc Kairu?

Noc Kairu jest kamieniem syntetycznym, więc jest bardzo trwały. Jednak aby zachować jego piękno, należy o niego odpowiednio dbać.

  • Noc Kairu należy przechowywać w suchym i chłodnym miejscu i unikać ciągłego wystawiania na promienie słoneczne.
  • Jeśli Noc Kairu się zabrudzi, można ją wyczyścić wilgotną szmatką.
  • Unikaj kontaktu z bieżącą wodą.

Szukasz prezentu dla bliskiej Ci osoby? Sprawdź naszą ofertę: Bransoletki dla przyjaciółek

Newsletter
Zapisz się do newslettera i zyskaj informację o nowościach i promocjach!
Zapisując się do newslettera oświadczam, iż zapoznałem się z polityką prywatności sklepu internetowego i akceptuję jej treść.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl