Kamień księżycowy - kamień urodzinowy czerwca - Właściwości, Znaczenie, Biżuteria
Kamień księżycowy - kamień urodzinowy czerwca - Właściwości, Znaczenie, Biżuteria

Kamień księżycowy - kamień urodzinowy czerwca - Właściwości, Znaczenie, Biżuteria

Kamień księżycowy (moonstone) - jego nazwa nawiązuje do efektów optycznych, które przypominają księżycową poświatę, co jest bardzo charakterystyczne dla tego kamienia. Kamienie księżycowe wydobywa się w Sri Lance, Indiach, Brazylii, Tanzanii, Meksyku i wielu innych krajach. Można również spotkać je w okolicach Jeleniej Góry.1

Czy kamień księżycowy to kamień szlachetny? Moonstone właściwości

Kamień księżycowy nie jest kamieniem szlachetnym.
Kamień księżycowy to rodzaj minerału z gromady krzemianów, zaliczany jest do skaleni. Kamień ten charakteryzuje się bogactwem kolorów, od różowego po fioletowy. Jego twardość w skali Mohsa to 6-6,5, co oznacza, że nie można go zaliczyć do grupy kamieni szlachetnych. 

 Kamień księżycowy co oznacza? 

 Kamień księżycowy od dawna uznawany jest za magiczny amulet związany z feminienną energią Księżyca i intuicją. Przypisuje mu się właściwości oczyszczające umysł, łagodzące emocje i stany lękowe.

Kamień księżycowy dla kogo?

Kamień księżycowy polecany jest szczególnie kobietom, artystom i osobom wrażliwym, poszukującym równowagi duchowej. Uważa się, że kamień księżycowy jest przypisany do osób urodzonych w czerwcu, oznacza to że może być też kamieniem bliźniąt i raka: 

  • Bliźnięta (Gemini): 23 maja - 21 czerwca;
  • Rak (Cancer): 22 czerwca - 22 lipca;

 

Kamień księżycowy właściwości magiczne

Jakie właściwości ma kamień księżycowy?
Kamień księżycowy korzystnie wpływa na:

  • receptywność,
  • intuicję,
  • wrażliwość,
  • uzdrawianie
  • miłość.

 

Kamień księżycowy to magiczny minerał, będący symbolem matczynej energii i wewnętrznej siły. Pomaga zachować spokój i daje ukojenie w trudnych chwilach. Kamień ten pozytywnie wpływa na stan emocjonalny. 

 

Jak oczyścić kamień księżycowy?

Wystawienie kryształu na promieniowanie słoneczne lub lunarne jest niezwykle potężnym sposobem dokonywania oczyszczenia.

Aby oczyścić swój kamień księżycowy - umieść go w blasku księżyca przez co najmniej jedną noc lub pozostaw na godzinę w mocno nasłonecznionym miejscu.2 

Zastosowanie kamienia księżycowego w biżuterii 

Kamień księżycowy jest bardzo często używany jako element ozdobny biżuterii. Kamień księżycowy noszony jako biżuteria pomaga rozwijać kreatywność, wyobraźnię i psychiczną intuicję. Poniżej znajdziesz popularne przykłady bransoletek i naszyjników z kamieniem księżycowym.

Kamienie księżycowe


Kamień księżycowy biżuteria charakteryzuje się efektami optycznymi przypominającymi księżycową poświatę. Choć nie jest kamieniem szlachetnym, ma wiele właściwości pozytywnie wpływających na emocje, intuicję i uzdrawianie. Kamień ten jest przypisany do osób urodzonych w czerwcu oraz znaków zodiaku Bliźniąt i Raka, a można go oczyścić przez wystawienie na promieniowanie słoneczne lub lunarne.

Bransoletka na urodziny w czerwcu - kamień księżycowy

 

 

Pozłacany naszyjnik z kamieniem księżycowym

 

 


 

Bibliografia

1. Atlas naturalnych kamieni szlachetnych i ozdobnych, J. Żaba, I. Żaba, Wydawnictwo SBM, Warszawa 2016

2. Magiczne kryształy. Proste rytuały na szczęście, R. Webster, Wydawnictwo Kobiece, Białystok 2019 

 

Newsletter
Zapisz się do newslettera i zyskaj informację o nowościach i promocjach!
Zapisując się do newslettera oświadczam, iż zapoznałem się z polityką prywatności sklepu internetowego i akceptuję jej treść.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl