Jaka bransoletka na szczęście?
Jaka bransoletka na szczęście?

Od wieków ludzie dążą do osiągnięcia szczęścia, dlatego niejednokrotnie różnym przedmiotom przypisujemy korzystną ku temu aurę. Talizmany, amulety, a także bransoletka na szczęście, to tylko kilka z wielu przedmiotów mających przynieść nam fortunę, zdrowie, miłość i oczywiście szczęście. Bransoletka może być wykorzystana na różne okazje, np. w czasie realizacji kursu prawa jazdy lub przed rozmową o wymarzoną pracę.

Szczęście. Co prawda przez każdego może być inaczej postrzegane, ale kto z nas nie marzy o szczęściu w życiu prywatnym, jak i zawodowym. Niejednokrotnie wierzymy, że niektóre z przedmiotów mogą wytwarzać aurę i sprzyjać osiągnięciu tego jakże wymarzonego stanu. Jeśli i Ty marzysz o szczęściu i zastanawiasz się, jak je sobie zapewnić lub chcesz i życzysz tego dla swojej przyjaciółki, poniżej prezentujemy Ci kilka pomysłów na bransoletki szczęścia dla Ciebie i bransoletki dla przyjaciółek

Czerwony kolor barwą szczęścia 

Co prawda mówi się, że znalezienie zielonej, czterolistnej koniczyny przyniesie szczęście, ale również i kolor czerwony w przywoływaniu dobrostanu ma ogromne znaczenie. 

Niewiele osób wie, że już w legendach starożytnych Chin pojawiały się czerwone bransoletki jako symbol szczęścia i ochrony. Podania ludowe mówiły o czerwonych bransoletkach ze sznurka, które łączyły na zawsze dwójkę przeznaczonych sobie ludzi. 

Czerwone bransoletki pojawiły się również w naszych wierzeniach słowiańskich. Biżuteria wykonana z czerwonego sznurka miała zarówno przynosić szczęście, ale również chronić jej posiadacza przed wszelkim złem. 

Współcześnie noszona jest nie tylko przez osoby poszukujące ochrony i pomyślności, ale również przez celebrytów i gwiazdy jako ozdoba (Angelina Jolie, Madonna, Leonardo DiCaprio, Kayah i Miley Cyrus). 

W przypadku noworodków i mniejszych dzieci czerwona tasiemka, sznurek lub malutka bransoletka zakładana przez rodziców ma je dodatkowo chronić przed złym urokiem. 

Przez niektóre kobiety z kolei traktowana jest (podobnie jak wiele innych modeli bransoletek) jako bransoletki przyjaźni

 

Jak nosić bransoletki na szczęście? 

Czy wiesz, że samo posiadanie czerwonej bransoletki na szczęście nie gwarantuje szczęścia i spełnienia? Aby bransoletka noszona przez nas lub podarowana przyjaciółce spełniała swoją magiczną funkcję, potrzebne jest jeszcze jej odpowiednie założenie i noszenie. W jaki sposób? 

Odpowiednie wiązanie 

Jeśli lubisz rytuały i magię, sposób związania bransoletki może przypaść Ci do gustu, ponieważ związany jest z tym pewien rytuał. 

 

Ważne kto ją zakłada.

Po pierwsze to ważne, kto ją zakłada na nadgarstek. Nie możesz założyć jej samodzielnie. Musi to zrobić osoba Ci bliska. 

 

Na którą rękę bransoletka?

Jeśli jesteś praworęczna, bransoletkę zawiąż na lewej ręce. Jeśli z kolei jesteś osobą leworęczną, bransoletka powinna znaleźć się na Twoim prawym nadgarstku. 

 

Odpowiednie wiązanie. 

Aby bransoletka przyniosła szczęście, musi też być odpowiednio założona. Jej nić powinna być zawiązana na siedem supełków (jeden węzeł to jeden dzień tygodnia). 

 

Bransoletki przyjaźni lub bransoletki szczęścia należy nosić do czasu aż same spadną. Co ważne, rytuał noszenia bransoletki można do woli powtarzać. Jeśli szukasz biżuterii ze znaczeniem duchowym, sprawdź również bransoletki joga, odzwierciedlające głęboką filozofię jogi. Takie bransoletki mogą pełnić funkcję amuletu, który przynosi szczęście. 

 

Newsletter
Zapisz się do newslettera i zyskaj informację o nowościach i promocjach!
Zapisując się do newslettera oświadczam, iż zapoznałem się z polityką prywatności sklepu internetowego i akceptuję jej treść.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl